Architektura 21szego wieku : Centrum Handlowe / Studio Shift

Nowe centrum handlowe Studio Shift biegnie wzdłuż rzeki w Miyi, a jego położenie pozwala wykorzystać naturalnie oczyszczone wody obszaru South Lake.
Centrum tworzy znaczną przestrzeń publiczną z bezpośrednim połączeniem z wodą, dzięki czemu kompleks staje się miejscem wypoczynku i rekreacji wodnej dzięki sprzyjającemu klimatowi.
Handel detaliczny jest zorganizowany w taki sposób, że sprzęt do różnych jednostek pływających, który może być uruchamiany bezpośrednio z wypożyczalni, linia kanału, podczas gdy restauracje i kawiarnia siedzą wzdłuż molo.
Więcej o centrum handlowym po przerwie.
Wywołując materialność i masyw górzystego terenu Miyi, trzy budynki są konceptualnie wyrzeźbione z jednego solidnego bytu i ponownie połączone poprzez publiczny plac.
Proces odejmowania rzutuje widoki na otoczenie.
Pokryta kamieniem fasada sugeruje wagę i trwałość oraz wykorzystuje lokalnie pozyskiwane materiały.
Rozległa ściana wspinaczkowa, która może być używana zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej, jest przegubowo umieszczona w szklanej pustce wprowadzonej do stałej bryły konstrukcji.
Od południa plac maksymalizuje ekspozycję na słońce, ponieważ rozciąga się na zewnątrz, jego brzeg rozpada się w wodzie jako seria kroków umożliwiających mieszkańcom i turystom zanurzenie się w orzeźwiających i naturalnie oczyszczonych wodach Jeziora Południowego.
To tutaj schodzące schody na placu spotykają się z stopniowo zanurzoną płaszczyzną, zapewniając krytyczne, ale swobodne przejście z lądu do aktywności wodnej.
[patrz też: gaszenie wapna palonego, olx praca tomaszów maz, motyl rysunek ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: gaszenie wapna palonego motyl rysunek olx praca tomaszów maz