Architektura i nowoczesne budownictwo – Pylony przyszłości: Taniec z naturą / HDA

Technologie HDA użyte do budowy olimpijskiego kładki Turynu (wcześniej występujące w AD) zostały udoskonalone w celu uzyskania najnowszej nagradzanej propozycji konkursowej zatytułowanej Pylony przyszłości : taniec z naturą.
Konkurs, który prowadził Terna, prywatny krajowy dostawca energii elektrycznej, poprosił uczestników o zaprojektowanie słupów o najwyższej technicznej i estetycznej jakości z minimalnym wpływem na środowisko.
Reakcja projektu HDA opierała się na transformacji obecnego.
Przemysłowego żołnierza.
obraz dzisiejszych pylonów w elegancki kształt, którego forma została zainspirowana naturą.
Więcej zdjęć i więcej o pylonach po przerwie.
Konkurs wydawał się stanowić sprzeczną prośbę: spraw, aby pylony, wyraźnie zbudowane przez człowieka, wtopiły się w naturę.
Oceniając związek między pylonami i naturą, HDA zamierzał stworzyć strukturę, która stałaby się symbolem zgodności i symbiozy człowieka w jego otoczeniu, a nie odwrotnością.
Zainspirowany formą pędów młodej rośliny, pylony HDA działają w oparciu o tensegrity Fullera, jako.
Pędy.
są stabilizowane przez system kabli naprężających na ich końcach.
Napięcie i ściskanie systemu nadaje pylonowi sprężystą wytrzymałość, aby wytrzymać siły wiatru i zachować optymalną elegancję.
Ich trójkątne powierzchnie są pochylone, aby odbijać światło, aby stać się pojedynczą i elegancką płaszczyzną z minimalnym cieniem.
Nowe pylony reagują również indywidualnie na naturalny kontekst i siły.
Pylony opierają się w kierunku sił kabli, które są wymagane do przenoszenia, tworząc aluzję pylonów.
Tańczących.
przez cały krajobraz.
Taniec.
pylony znajdują równowagę strukturalną, przechylając się w krzywiznę kabli elektrycznych, podążając za ograniczeniami krajobrazu.
Procesy parametryczne przeprowadziły obliczenia projektowe i określenie formy, natomiast złożona faza budowy, w której słupy zostały wykonane z płaskich blach stalowych przyciętych do indywidualnych kształtów przy użyciu współczesnych narzędzi sterowanych numerycznie, zmontowała pylony razem za pomocą automatycznych ciągłych spawarek.
Zapoznaj się z wcześniejszymi projektami HDA, a także blogiem złożoności, otwartą platformą badawczą na temat architektury i złożonej geometrii, w której proces otwierania kultury architektonicznej i komunikacji w kierunku bardziej otwartej wizji kultury treści architektonicznych jest najwyższym priorytetem.
KREDYTY Projekt Hugh Dutton został przyjęty do drugiej fazy w 2008 roku i został ostatecznie oceniony jako zwycięski projekt konkursu w grudniu 2009 roku.
KLIENT: Terna Spa DESIGN DESIGN: HDA.
HUGH DUTTON ASSOCIÉS | projektant, GIORGIO ROSENTAL | lider zespołu, GOZZO IMPI ANTI, CEGELEC Rozwiązania i usługi | konsultanci Zespół projektowy HDA: HUGH DUTTON, PIERLUIGI BUCCI, PIERRE CHASSAGNE, FRANCESCO CINGOLANI, MARIA ANGELA CORSI, GAETAN KOHLER, CARLA ZACCHEDDU
[hasła pokrewne: metoda culmanna, kotły gazowe z zamkniętą komorą spalania, wapno hydrauliczne ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: kotły gazowe z zamkniętą komorą spalania metoda culmanna wapno hydrauliczne