Budownictwo wczoraj i dzis : Traces + Patterns w Olympic Sculpture Park / PIQUE

PIQUE często angażuje się w praktykę architektury partyzanckiej.
Starając się realizować swój proces projektowania, krytyczne oko i zainteresowanie tkanką miejską, podejmują subwersywne przesłuchania i interwencje.
Ten najnowszy projekt badawczy Parku Rzeźby Olimpijskiej w Seattle Art Museum jest jednym z takich projektów, który zaczyna nabierać prawdziwej trakcji.
Więcej zdjęć, wideo i opis architekta po przerwie.
Park Rzeźby Olimpijskiej stanowi o ich studium, ponieważ park ten stanowi nieocenione udogodnienie dla miasta, oferując prywatną kolekcję dzieł sztuki otwartą i bezpłatną dla publiczności.
Jest to pierwsze miasto w mieście, które wyraźnie i aktywnie angażuje się w połączenie krajobrazu miejskiego z naturalnym.
Jego konstrukcja łączy radość odkrywania krajobrazu z radością odkrywania sztuki.
Pierwsza faza badań polegała na obserwacji, dokumentowaniu i graficznym przyswajaniu sposobu, w jaki ludzie przechodzą i spędzają czas w tym miejscu.
Wyniki przesłuchania ujawniły.
Hotspoty.
na planie generalnym, w którym ludzie gromadzą się i spędzają więcej czasu.
Nic dziwnego, że większość tych miejsc znajduje się przed sztuką, ale znaczna ilość czasu spędzana jest na otwartych przestrzeniach wzdłuż zjazdu z Z.
ścieżka cyrkulacyjna nad Aleją Elliota i przed Orłem Caldera.
W toku badań podkreślono istnienie pomarańczowych krzeseł wzdłuż tego odcinka ścieżki, które wydawało się być dodane po namyśle.
Opierając się na wpływie tych krzeseł na to, w jaki sposób odwiedzający korzystają z przestrzeni parku, PIQUE uważa te krzesła za aktywnych.
Agentów ., które można wykorzystać do różnych wpływów.
Krzesła te tworzą orientację i zapewniają namacalne, dotykowe doświadczenie, które jest na skalę ludzką i które można zmanipulować.
Kontynuując badania, naturalnie rozwinął się projekt publicznego wstawiania dzieł sztuki.
Diagramy powstałe w wyniku badań stały się retorycznie gęstymi, bogatymi i graficznie pięknymi dziełami sztuki; bogactwo i graficzne piękno wynikają z rygorystycznej analizy odwiedzających.
korzystanie z parku.
Układając ścieżki każdej osoby w parku, zwiedzający nieświadomie przyczynili się do powstania dzieła sztuki, które obejmowało cały park rzeźb.
Powstały projekt angażuje dwie kluczowe kwestie: 1.
W jaki sposób sam park może działać jako sztuka publiczna.
2.
W jaki sposób znaczenie tych krzeseł, ujawnionych w badaniach poklatkowych, może stać się wydarzeniem na stronie.
Powstałe w ten sposób wstawienie wprowadza system, który wyzwala okoliczność i zaangażowanie.
Dla specjalnie zaprojektowanych krzeseł proponuje się system regałowy, tak aby odwiedzający podnosił krzesło, a następnie musiał podjąć decyzję, gdzie umieścić go na miejscu.
Przez cały dzień krzesła te poruszają się, tworząc aktywny, ewoluujący taniec.
Krzesła zaprojektowane są tak, aby pasowały do siebie w różnych konfiguracjach, dając poczucie zabawy i wciągającej zabawy oraz zapewniając, że każda wizyta będzie wyjątkowa.
Kamera wideo znajdująca się w sąsiednim budynku dokumentuje wzory użytkowania na trawniku, które rozchodzą się w ciągu dnia i wysyłają paszę do strony internetowej Seattle Art Museum i holu w centrum miasta.
Tutaj użytkownicy mogą zobaczyć, w jaki sposób przyczynili się do wykorzystania dzieła tego dnia.
Pod koniec dnia nocny stróż odkłada pozostałe krzesła na półkę i czyści płótno do dzieła następnego dnia.
[podobne: olx hajnówka, skrzynia do gaszenia wapna, karambit allegro ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: karambit allegro olx hajnówka skrzynia do gaszenia wapna