Nowoczesna architektura : AD Round Up: Public Facilities Część III

W przypadku trzeciego wyboru obiektów publicznych (sprawdź tutaj pierwszy, drugi tutaj), wybraliśmy cztery projekty z Hiszpanii i jeden z Francji.
Zobacz wszystkie po przerwie.
Picos de Europa / Capilla-Vallejos Arquitectos Picos de Europa (szczyty Europy) tworzy olbrzymi kompleks krasowy.
Przez lata działania wody i lodu na wapieniu generowały spektakularne kaniony, lodowate kotły, jeziora i moreny.
La Liébana jest regionem otoczonym i chronionym przez trzy masywy Picos de Europa (czytaj więcej.) Centrum Eksploatacji Leśnych Strażaków / N + B Architectes Centrum eksploatacji i budynek dla strażaków leśnych odbywa się na terenie znajdować się w samym sercu ogromnej zielonej strefy.
Składa się on ze wzgórz pokrytych zaroślami i rozległych równin rolniczych, które wpisują się w specyficzny charakter tego regionu.
Te naturalne elementy są głównym atutem (czytaj więcej.) Sant Boi de Llobregat / BAAS Budynek skupia się wokół trzech pionowych prętów rozdzielonych trzema dziedzińcami na cokole.
Duże świetliki oświetlają hol wejściowy na parterze.
Hala ta pełni rolę punktu ogniskowego dla wszystkich obszarów publicznych i ich pionowych jąder.
Sale przesłuchań i górne bary, jedna na pokój, urzędów sądowych, znajdują się na cokole (czytaj więcej.) Senior Citizen Community Center / F451 Arquitectura Ta propozycja jest oparta na redefinicji gotowych komponentów i ich montażu, aby spróbować zoptymalizować wydajność środowiskową budynku, a także możliwość recyklingu zużytych elementów.
Budynek powstał w oparciu o suchą konstrukcję, z wyjątkiem podłoża, i został formalnie zaprezentowany w taki sposób, aby zwiększyć jego zdolność do interakcji z otoczeniem – zarówno pod względem architektonicznym, jak i środowiskowym (czytaj więcej.) Actur Library / Carroquino Finner Arquitectos Znajduje się na przecięciu ulice Pedro Laín Entralgo i Gertrudis Gómez de Avellaneda, Biblioteka pojawia się przed jego bezpośrednim otoczeniem jako element miejskiej obecności.
Actur jest sąsiedztwem ekspansji z lat 70-80, z nijaką siecią dużych alei i intensywnym rozwojem mieszkalnym (czytaj dalej.)
[patrz też: rury spustowe, hydratacja cementu, olx hajnówka ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: hydratacja cementu olx hajnówka rury spustowe