Architektura 21szego wieku : Magnolia Tower Dubai / SADAR + VUGA

Zgłoszenie SADAR + VUGA do budynku Deluxe Serviced Apartment Tower w dzielnicy Burj Dubai zostało ukształtowane przez ambicję i skłonność dewelopera Damac Properties do wzniesienia unikatowego budynku mieszkalnego w szybko rozwijającej się okolicy przez wieżę Burj Dubai.
Budynek wyróżniałby się architekturą i wizerunkiem; jednocześnie byłby on przykładem funkcjonującego i energooszczędnego budynku mieszkalnego na początku XXI wieku.
Więcej zdjęć i pełny opis architekta po przerwie.
Orientacja wieży w danym miejscu pozwala na zapewnienie mieszkańcom widoku wieży Burj Dubai z zewnętrznych powierzchni balkonów i tarasów.
Jednocześnie taka orientacja jest korzystna, ponieważ pozwala na otwarcie obwodu wieży i rozszerza się w kierunku północnym i północno-zachodnim, tj.
W kierunku wieżowca Burj Dubai.
Na podstawie tych postulatów i modułowości trapezowych jednostek mieszkalnych zaprojektowano typową podłogę kondygnacyjną.
Rezultatem jest charakterystyczny organiczny, przypominający kwiat kształt typowej podłogi mieszkalnej.
Mniejsze apartamenty i te, które można łączyć, znajdują się po stronie północnej i północno-zachodniej, a po wschodniej i zachodniej znajdują się dwa większe mieszkania.
.
Kształt i rozpoznawalna sylwetka wieży są określane zarówno przez orientację jednostek mieszkalnych w kierunku wieżowca Burj Dubai, jak i rozwiązania dotyczące warunków pogodowych.
Wieża jest w całości owinięta membraną, która otwiera się na północ, gdzie są balkony spoglądające na Burj Dubai i zamyka się na południe, gdzie ryzyko przegrzania jest największe.
Membrana z prefabrykowanych paneli owija się wokół wieży, zarówno na podeście, jak i na piętrach mieszkalnych.
Kształt wieży i membrana ondulująca nadają wieżce charakter ikoniczny, zarówno z daleka, jak iz bliska.
Apartamenty w wieży składają się z sześciokątnych jednostek, które są zmontowane w celu zapewnienia maksymalnej wygody i komfortu życia, a także w celu zapewnienia elastyczności w obrębie jednostek i możliwości ich łączenia
[podobne: randap działanie, motyl rysunek, karambit allegro ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: karambit allegro motyl rysunek randap działanie