Architektura 21szego wieku : Trzecia nagroda w konkursie Taipei Pop Music Center / biuro dA

Biuro dA (architekt projektu) wraz z Y.
Lin Architectem (wspólnym oferentem) i CAZĄ (konsultantem ds.
Projektowania) otrzymały trzecią nagrodę w konkursie Taipei Pop Music Center.
Zlokalizowany w dzielnicy Nangang, główny projekt przestrzeni składa się z hali wykonawczej o pojemności 4500-6000 miejsc, przestrzeni wykonawczej na świeżym powietrzu z 15000 miejsc stojących, powierzchni wystawowej dla renomowanych muzyków, biblioteki cyfrowej, średniej i małej wystawy wnętrz oraz występów na żywo dom, społeczności przemysłowe i przestrzeń inkubacji itp.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
TERYTORIA MIESZKAŃCÓW: JAK PRZECHOWYWAĆ SIĘ NAWET HABITATU TPMC powstaje z zaangażowania w warunki kulturowe, które mogą zwiększyć bogactwo tajlandzkiego przemysłu muzycznego, działalność miasta i liczne programy wspierające jego witalność; z tego wyłania się forma hybrydyczności, warunek, który jest tak charakterystyczny dla samego Taipei.
Zasady sukcesu muszą być zgodne z zasadami otwartego miasta: projekt z elementami miejskimi, który został zmieniony tak, aby był czymś więcej niż tylko zawiasem między wnętrzem a światem zewnętrznym, ale nową geografią kulturowych nacisków i możliwości.
Nasz projekt stawia topologiczną powierzchnię rządzonego baldachimu jako postaci architektonicznej, która może nadać formę i tożsamość dużemu, ekspansywnemu miejscu, jednocześnie utrzymując skupiska programu w luźnej, ale złączonej jedności.
Jest to forma, która określa wewnętrzną objętość jako akustycznie odrębną, tworząc zewnętrzną powłokę, która dotyka w jednym geście kwestii symboliki, widoczności i dostępu.
Powierzchnia rządzona, jako figura, oferuje również co najmniej trzy sposoby na wykorzystanie możliwości funkcjonalnych: baldachim do ochrony przed żywiołami, pionowa płetwa na billboardy i oznakowanie, a także szpikulec do hydrologii.
Ulice, zaułki i przestrzenie rynkowe rozciągają się poza i poza fałdami tej powierzchni, stwarzając możliwości zintensyfikowania różnic i umożliwienia wynalazku.
Północ jest miastem, na południu jest futurystycznym kosmosem botanicznym, a przestrzeń pomiędzy nimi jest otwarta na kolonizację młodych, optymistycznych i przedsiębiorczych animatorów rynku.
[więcej w: styropian eps, hydratacja cementu, skrzynia do gaszenia wapna ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: hydratacja cementu skrzynia do gaszenia wapna styropian eps