Architektura i nowoczesne budownictwo – Jeden Centralny Makau / KPF

Międzynarodowa firma architektoniczna Kohn Pedersen Fox (KPF) zaprezentowała dziś swój projekt One Central Macau.
Ta luksusowa inwestycja o powierzchni 400 000 stóp kwadratowych jest częścią wielkoskalowego projektu wielofunkcyjnego opracowanego przez KPF i stanowi kolejny kluczowy kamień milowy w rozwoju miasta.
Więcej zdjęć i opis po przerwie.
Jest to kolejny bardzo ważny projekt dla KPF, pokazujący naszą obecną obecność w regionie.
Jeden Centralny Makau będzie azjatyckim porównawczym kompleksem handlowym; nacisk kładziony na bogate, luksusowe materiały, intymny układ i połączenie luksusowych sklepów z kawiarniami wewnątrz i na zewnątrz, wszystko to podnosi stawkę na to, co jest możliwe w regionie.
Paul Katz, prezes KPF powiedział.
2,3 miliona stóp kwadratowych powstaje wokół 42-piętrowej wieży, jednego z najwyższych budynków na panoramie miasta.
W wieży znajdzie się hotel Mandarin Oriental; otworzyć później w 2010 r .; z 213 pokojami gościnnymi, 111 apartamentami z obsługą, barem na wodzie, restauracją i spa.
Połączony z pobliskim MGM Casino na wschodzie, oraz z wieżami mieszkalnymi i hotelowymi na górze, podium o powierzchni 400 000 stóp kwadratowych na podium oferuje bogatą ofertę wiodących marek luksusowych na świecie.
Projekt One Central inspirowany jest naturalną scenerią Makau, ale także żywą grą i energicznym życiem nocnym.
Te przeciwstawne wpływy powodują wszechstronny rozwój, który jest zarówno spokojny w dzień, jak i dynamiczny w nocy.
Z Nam Van Lake na zachodzie i Morzem Chińskim na południu, strona jest zdominowana przez obecność wody, która mocno wpływa na cały projekt.
Od płynnie uformowanej, całkowicie szklanej ściany kurtyny wieży zewnętrznej, aż po wnętrza wapienia z Jerozolimy Gold oraz białe i metalowe panele, które świecą w świetle, wszystkie detale przypominają obrazy wody i luksusowych jachtów, a jednocześnie oddziałują na siebie z odbitym światłem z masy otaczającej wody.
.
Projekt projektu jest zainspirowany głównym zasobem witryny.
jego związek z wodą.
Pofałdowana ściana wieży i składany podest z tarasami do jadalni wewnątrz i na zewnątrz przypominają fale, ocean i luksusowe jachty.
powiedział Katz.
W ciągu dnia falująca fasada odbija światło w kalejdoskopie, podczas gdy nocą; fale są podkreślone przez dynamiczne oświetlenie, które przesuwa się po fasadzie niczym światło księżyca.
W odpowiedzi na pomarszczoną fasadę wieży, 300-metrowy podium wygina się i składa, przywołując obrazy budzącego się statku, a jednocześnie poczucie luksusu i spokoju wzmacnia paleta beżowego kamienia, ciemnego drewna i metal.
Trzy piętra luksusowych sklepów i jadalni przypominają pomysłowo kręte ulice kontynentu europejskiego, tworząc wyjątkowo intymne otoczenie dla kupujących, przypominające malownicze wzgórza i nadmorskie miasta Europy.
[podobne: komfort panele podłogowe, motyl rysunek, randap działanie ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: komfort panele podłogowe motyl rysunek randap działanie