Budownictwo wczoraj i dzis : Kontemplując pustkę: MAD

MAD Kolejna propozycja – kontemplacja pustki.
(wszystkie propozycje przedstawione w Blogu tutaj).
State Fair Guggenheim. , Propozycja chińskiej firmy MAD wykorzystuje pływający balon mieszkalny, znajdujący się w górnej części pustki, do pośredniczenia między wnętrzem / zewnętrznymi:.
Jako rdzeń muzeum, spiralna rotunda dziedziczy klasyczną relację między ludzki i boski.
Delikatnie przeszklony kopulasty dach przekształca naturalne światło w destylowany blask, pozwalając zwiedzającym poczuć dystans od mistycznego, a szacunek do wzniosłości.
Wright zaprojektował ciągłą rampę zachęcającą odwiedzających do wznoszenia się, z każdym krokiem zbliżając się do światła; jednak znalazłby się ograniczony przez szklany sufit na szczycie rampy.
Antypośrodkowe zakończenie tego doświadczenia wydaje się wskazywać na postęp w przyszłości tej rotundy.
.
W STATE FAIR GUGGENHEIM przeszklony sufit kopulastego dachu zostanie zastąpiony przez gigantyczną, przezroczystą balonową formę, która unosi się wzdłuż granicy między wnętrzem a zewnętrzem.
Jest to platforma, na której ludzie mogą połączyć się z naturą, niebem i miastem.
Goście muzeum nie są otoczeni tylko dziełami sztuki; mogą również cieszyć się świeżym powietrzem z centralnego parku i odkrywać na nowo perspektywy miasta.
Ciągła powierzchnia wewnątrz balonu będzie służyć jako przestrzeń przemieszczona; unikalna i innowacyjna odpowiedź na współczesną sztukę.
.
TARGI STANU MADUJĄCEJ GUGGENHEIM spełni marzenie o muzeum, pomost sztuki, miasta i natury, połączenie, które jest zarówno lekkie, jak i bezgraniczne.
Będzie to nowe miejsce spotkań dla obywateli i odwiedzających Nowy Jork.
.
[patrz też: drzwi wewnętrzne pol skone, malowanie okien drewnianych, wapno hydrauliczne ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: drzwi wewnętrzne pol skone malowanie okien drewnianych wapno hydrauliczne