Magazyn architektoniczny : LuxTram: nowy tramwaj luksemburski / Lifschutz Davidson Sandilands

Dzięki uprzejmości Lifschutz Davidson Sandilands Propozycja projektu nowej linii tramwajowej w mieście Luksemburg przez Lifschutz Davidson Sandilands ma na celu ożywienie oryginalnego systemu tramwajowego miasta, który został zainstalowany w 1859 roku i zakończył się w latach 60.
ubiegłego wieku.
Projekt zapewni ogromną strategiczną poprawę transportu publicznego w Luksemburgu i ma nadzieję na osiągnięcie nowego standardu przestrzeni miejskiej w Europie.
Nowa linia tramwajowa jest centralnym elementem zrównoważonej mobilności rządu Luksemburga lub.
MoDu.
strategii, która ma na celu poprawę połączeń transportowych w całym mieście.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Lifschutz Davidson Sandilands został powołany przez LuxTram (spółka partnerska między Luksemburgiem a miastem Luksemburg) w celu określenia tożsamości wizualnej i jakości architektonicznej nowych przystanków tramwajowych i tramwajowych, a także powiązanej sfery publicznej.
Jako architekci linii , Lifschutz Davidson Sandilands ma również możliwość przemyślenia miejskich placów, przywracając prostotę i wrażliwość, aby umożliwić ludziom lepsze wykorzystanie przestrzeni publicznych i aktywizować te obszary nowymi kawiarniami i sklepami.
Dzięki uprzejmości Lifschutz Davidson Sandilands Ich projekt jest inspirowany miejską typografią i dziedzictwem architektonicznym, restrukturyzacją ulic w celu zapewnienia bezproblemowego funkcjonowania nowego tramwaju wzdłuż istniejących sieci drogowych.
Dołącz grafikę.
Projekt oparty jest na trzech prostych pomysłach: usunięciu niepotrzebnego bałaganu w istniejącym oznakowaniu ulicznym; instalowanie wysokiej jakości nawierzchni produkowanej lokalnie przy użyciu specjalnie zaprojektowanych mebli miejskich; i konfigurowanie bulwarów i przestrzeni publicznych, aby odpowiadały budynkom, które je ustawiają.
Lifschutz Davidson Sandilands projektuje wszystkie meble miejskie związane z tramwajem, w tym linie energetyczne, słupki oświetleniowe i oznakowania, przystanki i ławki przystanków tramwajowych, z materiałami starannie przemyślanymi w celu zapewnienia ciągłości i spójności.
Dzięki uprzejmości Lifschutz Davidson Sandilands Projekt LuxTram zapewni nie tylko ogromne korzyści środowiskowe, miejskie, gospodarcze i społeczne, wprowadzając bardziej zrównoważony środek transportu niż autobusy czy samochody, ale przyniesie miejski renesans luksemburskich ulic i placów.
Budowa ma się rozpocząć w 2014 r., A pierwsza faza nowego tramwaju zostanie otwarta dla publiczności w 2017 r.
[podobne: gaszenie wapna palonego, styropian eps, karambit allegro ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: gaszenie wapna palonego karambit allegro styropian eps